Witamy serdecznie na oficjalnej stronie  Zespołu Szkół w Szerzynach. 


Bierzemy udział w projektach:

Portale edukacyjne:

 Orlik w Gminie Szerzyny - akademia

 
 
Dla mieszkańców Gminy Szerzyny sport staje się coraz ważniejszy. Przejawem tego była liczba mieszkańców (wśród nich także spora liczba młodzieży) zgromadzonych w dniu 15 listopada 2009r. na oficjalnym otwarciu kompleksu boisk sportowych „Moje boisko – Orlik 2012″ oraz podczas uroczystej akademii szkolnej.

Na jego usytuowanie wybrano teren sąsiadujący z Zespołem Szkół w Szerzynach. Kompleks boisk obejmuje: boisko do piłki nożnej o wymiarach 26m x 56m, o nawierzchni przeciwurazowej z trawy syntetycznej, przepuszczającej wodę i odpornej na warunki atmosferyczne oraz wielofunkcyjne boisko o wymiarach 19m x 32m do gier zespołowych koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa, o nowoczesnej elastycznej nawierzchni sportowej, łagodzącej skutki nieprzewidzianych upadków. Cały obiekt otoczono bezpiecznym, wysokim ogrodzeniem i 10 masztami oświetleniowymi o wysokości 12m.

W uroczystej akademii wzięli udział: Pan Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Stanisław Sorys – Wicewojewoda Małopolski, Pan Wacław Sychta i Pan Edward Faliszek radni powiatowi, Pan Stanisław Kmiecik – Wójt Gminy Szerzyny, Pan Grzegorz Gotfryd – Przewodniczący Rady Gminy Szerzyny, Ks. Prałat Adam Ptak – Proboszcz Parafii Szerzyny, Ks. Mariusz Urbański – Wikariusz Parafii Szerzyny, Pani Zuzanna Kluz – Sekretarz Gminy Szerzyny, Pani Kazimiera Reczek – Kierownik GCKiCz w Szerzynach, Sołtysi sołectw należących do Gminy Szerzyny, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu działania Gminy Szerzyny oraz nauczyciele wychowania fizycznego w szkołach na terenie Gminy.

Kompleks boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym powstał w ramach rządowego programu Ministra Sportu i Turystyki, zakładającego budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych w każdej gminie na terenie całego kraju. Jest to modelowy projekt pokazujący aktywność jednostek samorządu terytorialnego w zakresie sportu i profilaktyki zdrowotnej. W Szerzynach zaplecze sanitarno-szatniowe dla kompleksu powstało w wyniku adaptacji na ten cel dawnego budynku magazynowego. Zaplecze zawiera magazyn podręczny, pokój koordynatora, oddzielne szatnie dla kobiet i mężczyzn wraz z łazienkami i wc, osobna łazienka i wc dla osób niepełnosprawnych.
01.jpg 02.jpg 03.jpg
04.jpg 05.jpg 06.jpg
07.jpg 08.jpg 09.jpg
12.jpg 13.jpg 14.jpg
15.jpg 16.jpg 18.jpg
19.jpg 20.jpg 21.jpg
22.jpg 23.jpg 24.jpg
Standardy wymagań egzaminacyjnych
Standardy wymagań
egzaminacyjnych
 
Sprawdzian
Egzamin gimnazjalny
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Copyright © Zespół Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szerzynach, e-mail: zsszerzyny@wp.pl