Witamy serdecznie na oficjalnej stronie  Zespołu Szkół w Szerzynach. 


Bierzemy udział w projektach:

Portale edukacyjne:

 O szkole - część 2

Ważne wydarzenie z życia szkoły to 3 czerwca 2007 roku. Wtedy odbyła się ważna uroczystość nadania naszej szkole imienia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rada Rodziców ufundowała tablicę pamiątkową i sztandar, który jest ozdobą ważnych uroczystości szkolnych oraz Dnia Patrona, który obchodzony jest  w naszej szkole 28 maja. 

W 2008 roku z inicjatywy Piotra Filipaka nauczyciela w-fu przy sali gimnastycznej utworzono siłownię szkolną i zakupiono pierwsze urządzenia: wielofunkcyjny 8-stanowiskowy Atlas oraz nowoczesną bieżnię dzięki hojności i pomocy wielu sponsorów. Wszystkie zakupione urządzenia posiadają certyfikaty. Planowany jest dalszy zakup akcesoriów do siłowni.

z011.jpgz003.jpgz009.jpg

W wyniku starań  obecnego dyrektora szkoły w styczniu 2008 roku szkoła otrzymała z Europejskiego Funduszu Społecznego nowoczesne Centrum Multimedialne do biblioteki szkolnej /cztery komputery wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu + urządzenie wielofunkcyjne /drukarka, skaner i ksero/. Zakupiono nowe stoły, krzesła i biurko.

W maju 2008 roku z tego samego funduszu gimnazjum otrzymuje nowoczesną pracownie komputerową IBM PC /10 komputerów + 1 serwer/ oraz drukarkę laserową i skaner. Pracownia podłączona jest do sieci Internet – Neostrada. W ten sposób zamieniono pracownię z 1999 roku otrzymaną z programu „Internet dla Gmin”, która była przestarzała.

gimnazjum_szerzyny.jpgcentrum_miejs_widok_szkola.jpg

Wewnątrz budynków szkolnych przeprowadzono remonty kapitalne toalet i łazienek uczniowskich, położono płytki ceramiczne oraz osprzęt sanitarny. W październiku 2008 roku z inicjatywy obecnego dyrektora i przy pomocy władz gminy wykonano wymianę pokrycia dachowego na szkole podstawowej oraz zakupiono nowy piec gazowy do ogrzewania budynków szkolnych. W kwietniu 2009 roku wykonano montaż kwasoodpornych wsadów kominowych do pieców gazowych w 6-ciu mieszkaniach Domu Nauczyciela. Uzupełniono wszystkie wentylacje i zabezpieczenia przed ptakami.

z007.jpgdom_naucz.jpgz010.jpg

W październiku 2008 roku przy pomocy funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej z Warszawy i wsparciu Urzędu Gminy, założono monitoring wizyjny, który zabezpiecza wejścia szkolne, podwórka i korytarze. Założono 9 kamer w tym dwie na podczerwień oraz urządzenie nagrywające. W znacznym stopniu zwiększyło to bezpieczeństwo uczniów w szkole.

W tym czasie wyremontowano część sal lekcyjnych, kuchnię, bibliotekę, sekretariat i gabinet dyrektora, zakupiono nowe meble klasowe, biurowe i sprzęt komputerowy. W części sal wymieniono ławki i krzesła oraz oprawy oświetleniowe.

Od początku 2008 roku przy usilnym staraniu władz gminy został zrealizowany projekt „Moje boisko – Orlik 2012”. Prace rozpoczęto latem 2009 roku a uroczyste oddanie nastąpiło 15 listopada 2009 roku w obecności Pana Stanisława Kmiecika – Wójta Gminy Szerzyny i Pana Romana Ciepieli – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz innych gości. Obiekt powstał w sąsiedztwie szkoły na  części stadionu szkolnego i dawnego basenu ppoż.

orlik02.jpgorlik01.jpg

Kompleks boisk obejmuje: boisko do piłki nożnej o wymiarach 26m x 56m, o nawierzchni przeciwurazowej z trawy syntetycznej, przepuszczających wodę i odpornej na warunki atmosferyczne oraz wielofunkcyjne boisko o wymiarach 19m x 32m do gier zespołowych koszykówki, siatkówki i tenisa o nowoczesnej elastycznej nawierzchni . Cały obiekt otoczono bezpiecznym, wysokim ogrodzeniem i 10 masztami oświetleniowymi o wysokości 12m.

orlik_rys10.jpgorlik_rys11.jpg

Do obiektu należy zaplecze sanitarno-szatniowe powstałe w wyniku adaptacji na ten cel dawnego budynku magazynowego. Budynek zawiera magazyn podręczny, pokój trenerów, oddzielne szatnie dla dziewczyn i chłopców wraz z łazienkami, prysznicami i wc, osobna łazienka i wc dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia wyłożono płytkami ceramicznymi. Z kompleksu mogą korzystać dzieci i młodzież szkolna oraz osoby dorosłe nie tylko z Szerzyn ale z terenu całej gminy.

szkola_szerz.jpgz001.jpgz004.jpg

Pod koniec 2009 roku obecny dyrektor szkoły złożył projekt na pomoce dydaktyczne do sal zabaw. Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Projektu „Radosna szkoła” sfinansowało w 100% zakup pomocy dydaktycznych do sal zabaw. Trzy sale w zapleczu hali sportowej wyremontowano: wymieniono okna na PCV, osprzęt elektryczny i oświetleniowy, założono nowe panele podłogowe oraz całość pomalowano. Sale zostały oddane dla uczniów klas I – III SP i „zerówki” w kwietniu 2010 roku. W pomieszczeniach znajdują się: mega klocki, sześcian wspinaczkowy, basen z piłeczkami, materace, zestawy do układania, tory przeszkód, skoczki i wiele innych pomocy. Z sal zabaw będą mogły skorzystać też młodsze dzieci pod opieką swoich rodziców.

kidsmart.jpgsala_zabaw.jpg

W styczniu 2011 roku zrealizowano projekt pt „Program Edukacji Wczesnoszkolnej IBM KidSmart”. Oddział przedszkolny otrzymał zestaw komputerowy w kolorowej obudowie oraz oprogramowanie edukacyjne. Oprogramowanie IBM KidSmart wspiera program nauczania w zakresie podstaw matematyki, języka angielskiego oraz logicznego myślenia

1 / 2

Standardy wymagań egzaminacyjnych
Standardy wymagań
egzaminacyjnych
 
Sprawdzian
Egzamin gimnazjalny
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 

Copyright © Zespół Szkół im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szerzynach, e-mail: zsszerzyny@wp.pl